Magyar idő szerint este 18:30 órakor zöldre váltott a láma a bahreini bokszutcában. A figyelem ismét George Russell-re szegeződött. Az első edzésen gyorsabb volt, mint Valtteri Bottas.

Pietro Fittipaldi, a Haas versenyzője és Romain Grosjean helyettese volt az első, aki pályára gurult. Rögtön mért kört is futott. Elég gyors a pálya, de ezt tudtuk. A Mercedes jelentése szerint négyszer kell fékezni egy kör alatt. Az edzés elején Vettel és Räikkönen is gondban volt. A Ferrari pilótája megpördült a 2-es kanyar csúcspontjánál, előtte nem sokkal Räikkönen kicsúszott a bukótérbe a célegyenes végén. Úgy tűnt, a hátsó fékek blokkoltak az autóján. Leclerc is bajba került. Rádión jelezte, hogy “valami elromlott”. Szerencséjére be tudott gurulni a bokszutcába. Úgy tűnt, hogy váltót kell cserélni Leclerc autójában. Lando Norris autóját is szerelni kellett. Kárt tett a padlólemezben.

Bottas autója elég idegesen viselkedett. Bottas az első éles mért körét elrontotta azzal. Túlfutott a célegyenes elején lévő kerékvetőkön és időt veszített. A finn pilóta a 3. helyen állt a kemény gumikkal. A Ferrari ismét szenvedett. Vettel egyelőre csak a 12. helyezett, a Ferrari motorjait használó Alfa Romeók és Haasok pedig a 13-15-16-19. helyet foglalták el. Verstappen.t a múlt hétvégi probléma is kísértette. Rádión jelentette, hogy ismét gondja van az 1-es kanyarból kifelé. Feltehetőleg a futóművel vagy a gázreakcióval lehetett problémája. Vettel megforgott. Besokallt, megcsípte a kavicságyat és miközben megpördült, az őt elengedni próbáló Magnussen elé csúszott. Magnussen lassan haladt, így le tudott fékezni a keresztben előtte csúszó Ferrari előtt. Három perccel később újabb hibát követett el a négyszeres bajnok.

Bottas nem tud a pályán maradni. Bottas nyers tempója ezúttal jobbnak tűnik Russell-nél. Eközben a Mercedes még nem tudja, mi lesz Hamilton-nal. Toto Wolff azt mondta, hogy jövő csütörtök a határidő, de fontosabb nekik az, hogy Hamilton jól érezze magát. Közben Sainz autója is elromlott. A spanyol a célegyenes végén lelassult és utána mérsékelt tempóval teljesített egy kört, mielőtt visszatért a bokszba, a rádión azt jelentette, hogy váltóproblémája van. A második edzést is George Russell nyerte. Bottas csak a 11. helyen zárt.