Magyar idő szerint 18:10 perckor rajtol el Szahíri Nagydíj futama. Az első sorból a két Mercedes vághatott neki rajtolhatott el. A második sorban Max Verstappen és Charles Leclerc várta a piros lámpák kialvását. A rajt előtt több autót is szerelni kellett.

A rajt előtt több autót is szerelni kellett. A két Alpha Taurin és Sainz McLaren-jén is több karosszériaelemet kicseréltek. A Parc Fermé-szabályok lehetőséget adnak, így egyik versenyző sem kapott büntetést. Bahrienben ma egész nap igen erős szél fújt. Így több csúszkálásra lehetett számítani. A szél a rajtnál is erősen fújt.

A rajtot Russell kapta el a legjobban. Át is vette a vezetést. Pár kanyarral később Raikkönen fogott meg, majd Leclerc volt túl optimista. A monacói pilóta meglökte Perez-t. A Ferrari bal első felfüggesztése. Verstappen nem tudott hova menekülni. A gumifalban kötött ki. Safety Car gurult a pályára.

A biztonsági autós fázis után Sainz támadta Bottas-t. A csata a második helyért zajlott. egy pillanatra megelőzte a Mercedes pilótáját, de célegyenes végén kifékezte a Mercedest. Bottas azonban azonnal visszavette a második helyet, mert Sainz elfékezte magát. Russell közben meglépett. A kilencedik körben Vettel és Albon csatázott. A Red Bull versenyzője megelőzte a négyszeres bajnokot. A 21. körben Perez ment el Albon mellett. Albon tehetetlen volt. Perez már a kilencedik volt. A Red Bull versenyzője nem engedte el a Racing Point versenyzőjét. Rádión jelezte, hogy több motorerőre lenne szüksége ahhoz, hogy csatázhasson a mexikóival. Russell a 46. körben állt ki a bokszba kereket cserélni. A kemény keverékű abroncsokat kapta meg. A brit pilóta a bokszból kijövet a motorerő hiányára panaszkodott. Ennek ellenére ő volt a leggyorsabb az első szektorban. Bottas a 49. kör végén állt ki a bokszba. Russell mögé tért vissza a pályára, de hátránya már 8,1 másodperc volt. A finn versenyző nem tudott mit tenni.

Az 50. körben jelentette a Mercedes Russell-nek, hogy az autóján lévő szenzorokkal valami gond van, de nem kellett aggódnia. Bono figyelmeztette, hogy a hetes kanyar csúcspontján és a 8-as kijáratán kevesebb kerékvetőt használjon. Bottas-nak ugyanezt mondták. Az 54. körben Latifi állt meg a pálya szélén. A Williams versenyzője miatt Virtuális biztonsági autós fázis lépett életbe. Többen a bokszba gurultak egy kerékcserére. Perez a rajt után incidensbe keveredett. Az utolsó helyre esett vissza. Az 58. körben már a harmadik helyen haladt. Maga mögé utasította Stroll-t, majd Ocon-t is. A 62. körben Jack Aitken hagyta el a pályát a célegyenes végén. A Williams első szárnya letört és visszacsúszott a letört alkatrész a pályára. A 63. körben Russell és Bottas is kiállt kereket cserélni. Kihívták mindkét pilótát, Bottas kerékcseréjét azonban nagyon csúnyán elrontották, 27 másodpercet állt a bokszban, de nem ment fel a bal első, így leszedték az új közepeseket és visszatették a használt keményet. Bottas visszaesett az ötödik helyre.

A 64. körben Safety Car gurult a pályára. A Mercedes pedig behívta Russellt, mert mint kiderült, összekeverték a gumijait, ami szabálytalan. Így azonnal kihívták újra és kapott még egy közepes szettet. Hihetetlen hibasorozat a világbajnok istállótól! A 65. körben Perez vezette a futamot. A 68. körben folytatódott a futam. Russell megelőzte Bottas-t és nem sokkal később Stroll-t is.

A 74. körben Russell már a második helyen volt és Perez után eredhetett. A 77. körben Sainz megelőzte Bottas-t. Bottas tehetetlen volt a kopott gumikon. Egy körrel később Ricciardo és Albon is megelőzte Bottast. A 79. körben Russell lassú defektet kapott és ki kellett állni a bokszba. A 13. helyre csúszott vissza. Az FIA közben közzétette, hogy a futam után vizsgálja a Mercedes felcserélt abroncs esetét. Perez vezette a futamot. Ocon és Stroll állt még a képzeletbeli dobogón. Az utolsó körben Perez 10 másodperc előnnyel rendelkezett. Ocon és Stroll még csatázott a második helyért. Russell a győzelemért már nem harcolhatott, de élete első F1-es pontjaiért még küzdött.