Magyar idő szerint 16.00 órakor rajtolt el Portugál Nagydíj. Valtteri Bottas és Lewis Hamilton állhatott fel az első sorba. Max Verstappen és Sergio Perez állt a harmadik és negyedik helyen. Izgalmas Red Bull- Mercedes csatát vártunk.

A rajt után Valtteri Bottas megőrizte az első helyet. Perez-t viszont megelőzte Sainz és feljött a negyedik helyre. Norris is javított. Megelőzte Ocont és feljött a hatodik helyre. A második kör kezdetén Kimi Raikkönen hibázott egy nagyot. A célegyenesben elveszítette az első szárnyát és továbbment egyenesen a bukótérbe. Ennyi volt a verseny a 2007-es világbajnoknak, aki a jelek szerint a csapattársával ért össze. A finn autójának első szárnya épp a csapattárs bal hátsó kerekéhez ért hozzá. Räikkönen egyszerűen túl későn próbált kivágni csapattársa mögül, és nekiment a másik Alfa Romeo-nak. Biztonsági autó gurult a pályára.

A 6. kör végén újraindulhatott a Portugál Nagydíj. Az új rajt után Hamilton vesztett egy helyet. Verstappen feljött a második helyre. A brit visszaesett a harmadikra. Norris is nagyot rajtolt. Perez-t és Sainz-t is megelőzte. Leclerc a hetedik, Bottas maradt az élen. Verstappen jó pár körön át támadta Bottas-t, de hibázott. Megcsúszott a Red Bull és így Hamilton fel tudott a hollandra zárkózni. Majd vissza is előzte a Red Bull versenyzőjét.

Hamilton csapattársa nyomába eredt. A 20. körben meg is előzte a finnt. A célegyenes végén először tudott támadni, és gond nélkül körbe is autózta. Verstappen is üldözőbe vette Bottas-t. Fél másodperccel volt csak mögötte, de az egyenesben így sem tud elmenni mellette DRS-sel. A Red Bull csúcssebessége tehát nem volt túl acélos. A 35. körben Verstappen kiállt a bokszba. A kemény gumikat tették fel a holland autójára. Egy körrel később Bottas is kiállt. Verstappen elé tért vissza a pályára, de az abroncsait még melegítenie kellett. Verstappen ezt kihasználta és megelőzte a hibázó, csúszkáló Mercedest.

A 38. körben Perez állt az élre, mivel ő még nem volt kint a bokszban. Perez a 46. körben Mazepin-t szerette volna lekörözni, de az orosz pilóta nem figyelt kellőképp a Red Bull-ra. A kettes kanyarban nem állt félre a centikkel mögötte érkező Perez elől. A mexikói pilóta leidiótázta a Haas versenyzőjét, majd Mazepin 5 másodperces büntetést kapott. Mapein versenye érdekesen alakult. Mick Schumacher mögött egy perces hátrányban autózott az utolsó helyen. Az 51. körben Hamilton a friss gumikkal simán átvette Perez-től az első helyet. Perez az 52. körig nyúzta a közepes gumikat, amikkel rajtolt. Alonso eközben szép előzést mutatott be. Ricciardo-t előzte és feljött a 9. helyre. Úgy tűnt, hogy Bottas bajba került. Az 55. körben lassult a Mercedes. A Mercedes egyik szenzorával volt gond. A kipufogó szenzora elvette egy kis erőt a motortól, de a jelek szerint fals jelzést adott. A finn tempója ugyanis visszatért.

Az 58. körben Alonso megelőzte Sainz-t is. A Ferrarin már kikészültek a közepes gumik. Így Alonso-nak nem volt nehéz dolga. Az utolsó körökben már az a gyors kör sorsa volt kérdéses. Lewis Hamilton megnyerte a Portugál Nagydíjat. Senki nem veszélyeztette a hétszeres világbajnok győzelmét, aki idei második futamát nyerte. A második helyen Verstappen, a harmadikon Bottas jött be. Előbb a finn, majd a holland is megautózta a leggyorsabb kört, az extra pont így végül Max Verstappené lett.