Magyar idő szerint 19:00 órakor rajtolt el a Szaúd-arábiai Nagydíj. A rajt előtt már volt egy kiesőnk. Yuki Tsunoda nem tudott elrajtolni. Aggódhat a Red Bull?

Yuki Tsonoda autója megállt a fevezető körben. Motorgondjai akadtak. Carlos Sainz Ferrariján magyar idő szerint hat óra előtt nem sokkal valamilyen problémát észlelt a csapat. A szerelők pedig óriási elánnal kezdtek el dolgozni az 55-ös rajtszámú F1-75-ösön. Sainz egyelőre úgy néz ki, hogy megúszta. Hamilton nem a bokszból rajtolt. Pedig a futam előtt még olyan hírek is napvilágot látott, miszerint a brit a bokszból vág neki az 50 körös versenynek. Aggódhat a Red Bull a megbízhatóság miatt? Christian Horner tegnap azt mondta, nincs garancia arra, hogy sikerült teljes mértékben kijavítaniuk a Bahreini Nagydíj hajrájában kettős kieséshez vezető problémáikat.

A rajt sima volt. Perez maradt az élen. Sainz egy helyet visszacsúszott. Verstappen a negyedik helyről a harmadikra lépett fel. Az első körben nem volt nagy kakaskodás. Mindenki tudja, hogy hosszú a verseny és közel vannak a falak. Magnussen egy helyet javított, ahogy Hamilton is. Az élen Pérez 1,2 másodperces előnnyel vezetett Leclerc előtt. Norris a célegyenesben megelőzte Gasly-t és feljött a 10. helyre. A másdik körben Russell megelőzte Ocon-t. Hamilton közben Ricciardo-t szorongatta a 13. helyért.

Az első körökben sok csatát láthattunk. Ott volt a két Alpine, akik egymással vívtak egy kisebb házi csatát. Alonso majdnem belerohant Oconba. A célegyenesben próbálta megelőzni a csapattársát, de a francia belülre húzódva keményen védekezett, Alonso pedig az utolsó pillanatban rántotta át az autót a pálya másik oldalára. Több körön át egymást előzgették. Közben Russell távolodott tőlük. Nem volt túl okos az, hogy belementek egy ilyen csatába. Saját versenyüket rontották el.

Hamilton lépkedett felfelé. Norrist előzte meg az utolsó kanyarban. Ezzel már a 11. helyen autózott. Az élen folytatódott a bahreini csata. A Ferrarik vívtak a Red Bull-okkal. A 16. körben Latifi a falban kötött ki és bejött a biztonsági autó. Pereznek ez pedig borzasztóan rosszul jött. Nézzük. Lett egy kis kavarodás. A mexikói pilóta két helyet vesztett. Az élről mindenki kijött kemény gumikért, és így Leclerc vezetett Verstappen előtt. Sainz maradt ott, ahol volt, azaz a negyedik helyen. Hamilton és Magnussen is nagyot nyert, mivel ők nem mentek ki a bokszba. Perez és Sainz is nagyot csatázott. Érdekes eset játszódott le a bokszból kifele. Sainz érkezett vissza a pályára, Perez pedig jött a pályán, és hiába a spanyol szelte át előbb a Safety Car-vonalat, a kettes kanyarban a mexikói leszorította és megelőzte. A felügyelők alighanem meg fogják vizsgálni az esetet. Úgy tűnt, hogy Sainz-é volt a harmadik hely.

Újraindult a futam. Leclerc-nek cikáznia kellett a célegyenesben. Perez közben elengedte Sainz-ot, Russell pedig Magnussen-nel csatázott, de maradt ötödik. Verstappen és Leclerc a futam végéig csatáztak. A 36. körben olyat láthattunk, amit már talán nagyon régen. Egy kör alatt három autó esett ki technikai okok miatt. Alonso, Ricciardo és Bottas autója is megadta magát a 36. körben. Alonso és Ricciardo autója is a bokszkijáratnál állt meg. A bokszot lezárták. Hamilton pont ekkor akart a bokszba jönni. Így nem tudott. Ezzel sokat veszett a brit. Virtuális biztonsági autós fázis lépett életbe. Hamilton a tizedik helyre esett vissza. A 42. körben Verstappen Leclerc nyakán volt. A holland támadt a győzelemért! Hatalmas csata volt az élen.

Megismétlődött a bahreini futam! Verstappen megelőzte Leclerc-t az utolsó előtti kanyarban, de a monacói ismét figyelt a DRS-vonalra, és a célegyenesben azonnal visszaelőzte Leclerc-t. Ismét nagyon taktikus volt a Ferrari pilótája, aki így egyelőre megőrizte az első helyet. A 44. körben Verstappen megint támadt. Leclerc el akarta engedni a DRS-vonal előtt, de Verstappen lassított, majd mindketten állóra fékezték a kerekeket. A 47., körben Verstappen újra megelőzte Leclerc-t. A monacói már nem tudta visszaelőzni a hollandot. Így Verstappen nyerte a Szaúd-arábiai Nagydíjat.