Vasárnap három órakor rajtolt el az Emilia-Romagna Nagydíj. az első helyről Max Verstappen indulhatott. Mellőle a ferraris Charles Lerclerc várta a piros lámpák kialvását.

Leclerc a rajtnál két helyet is vesztett. Perez és Norris is megelőzte a monacóit. Sainz pedig Ricciardo-val ütközött. A spanyol a kavicságyban ragadt. Magnussen az 5., Russell a 6. helyig jött előre. Már az első körben pályára gurult a biztonsági autó. A pálya elég nedves volt. A harmadik körben még senki sem mert slick-ekre váltani.

A negyedik körben folytatódhatott a futam. A két Red Bull eltávolodott Norris-tól. Leclerc a Mclaren nyomába eredt. A hetedik körben tudott a monacói előzni és jött fel a harmadik helyre. Az élen nem volt nagy csata. Így Russell és Magnussen csatáját nézhettünk a 5. helyért. A britnek sikerült a Haas-t megelőznie a dánt, akinek az abroncsai már elkoptak. A 17. körben Verstappen már a slickekre szavazott volna. Viszont Ricciardo volt az első, aki bevállalta a száraz pályára alkalmatos gumit. A 19. körben sorra érkeztek az autók a bokszba. Leclerc a második helyre tért vissza a pályára, de Perez meleg gumikon meg tudta előzni a monacóit. A 28. körben Leclerc megérkezett Perez-re, de előzni nem tudott.

Hamilton viszont Gasly-val csatázott. A csata nem a pontszerző helyért zajlott. A hétszeres bajnok sokáig a 14. helyen haladt és üldözte a franciát. Olyan sokáig csatáztak, hogy az első helyen autózó Verstappen le is körözte őket. Eközben Leclerc hátránya egyre nőtt. Perez egyre távolodott a Ferrari pilótájától. Az utolsó öt körben az esőfelhők is megérkeztek. A 49. körben Perez és Leclerc és megérkezett Hamilton mögé. A brit még tőlük is kört kapott. Az 54. körben Leclerc hibázott. A monacói pilóta a pálya felső sikánját alaposan meglovagolta. Megcsúszott és megforgott. A Ferrari orrkúpja is megsérült. Így ki kellett állnia a bokszba. Leclerc a kilencedik helyre csúszott vissza.

A Ferrari hazájában kettős Red Bull siker született. Verstappen nyerte az az Emilia-Romagna Nagydíjat. Sergio Perez és Lando Norris állhatott fel még a dobogóra. A negyedik helyen Russell, az ötödik helyen Bottas látta meg a kockás zászlót. Leclerc a hibája után a hatodik helyen zárta az imolai futamot.