Charles Leclerc-nek és a Ferrari-nak motorcsere miatt számolnia kell a rajtbüntetéssel. Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke szerint a Ferrari még nem vesztette el a bajnokságot.

A szezon első futamai után a Ferrari tetemes előnnyel rendelkezett. A Red Bull volt az, akik hibázgattak. Most ez a Ferrarira jellemző. Négy futam óta csak a pole-t tudják megszerezni. Vasárnap minden megfordult. Technikai hibák vagy stratégiai okok miatt vesztenek rengeteg pontot. Most Verstappen vezeti a tabellát. 21 pontra van tőle Sergio Perez. 34-re pedig Charles Leclerc. A csapatok versenyében 80 pont a Ferrari lemaradása.

A Ferrari helyezte csak romlik. Leclerc-nél fennáll annak a veszélye, hogy motort kell cserélni. Az egy évben felhasznált alkatrészek felső hátárát átlépve rajtbüntetéssel kell számolniuk. Christian Horner szerint a Ferrari vissza fog térni az élmezőnybe és újra nagy csatákat láthatunk.

“Szerintem nagyon gyors autójuk van. Úgy gondolom, hogy vasárnap minden versenyen egálban voltunk velük. Így volt ez Bakuban is. Meg fogják oldani a problémáikat. Nincs kétségem afelől. Az év végén vagy év közben lesznek rajtbüntetések. Természetesen hosszú út áll még előttünk. Messze még a bajnokság vége. Az elmúlt futamokon gyorsan változott a pontverseny állása. ez is azt mutatja, hogy gyorsan változnak a dolgok.”- árulta el Christian Horner az Autosportnak.

A következő futamot Kanadában rendezik meg. 2019 után visszatér a mezőny Montrealba. A Ferrari legutóbb 2018-ban volt harcban itt a győzelemért. A Red Bull 2014-ben tudott itt nyerni. Akkor Daniel Ricciardo látta meg elsőként a kockás zászlót.