Magyar idő szerint 16:00 órakor rajtolt el a 2022-es Brit Nagydíj. Már a tradicionális autókkal tarkított pilótaparádén is nagyon hangos volt a közönség, amit elsősorban a mezőny három brit pilótája hálált meg nagy mosollyal. Úgy tűnt, hogy a hűvös időjárás sem zavarta a szurkolókat. A levegő 18, az aszfalt 29 fokos volt. Az esőt pedig a felhős ég ellenére nem jósoltak a következő két órában.

Helyi idő szerint három órakor elindult a mezőny a gumik bemelegítésére, hogy aztán nekivághassanak az 52 körös silverstone-i futamnak. Emlékeztetőül a rajtsorrend:1. Sainz, 2. Verstappen, 3. Leclerc, 4. Pérez, 5. Hamilton, 6. Norris, 7. Alonso, 8. Russell, 9. Csou, 10. Latifi, 11. Gasly, 12. Bottas, 13. Cunoda, 14. Ricciardo, 15. Ocon, 16. Albon, 17. Magnussen, 18. Vettel, 19. Schumacher, 20. Stroll. A rajt után Verstappen megelőzte Sainz-t. Hamilton a harmadik helyre ugrott előre. Az első kanyarban többen ütköztek. Zhou autója fejjel lefelé állt meg. Öten estek már ki az első kanyarban. Tsunoda, Russell, Albon, Zhou, Ocon nem folytathatta. A futamot megszakították. A versenyzők a bokszban sorakoztak fel. Az első információk szerint azt hallottuk, hogy Zhou-t hordányon vitték el, de jól van. Ezt az Alfa Romeo is megerősítette.

Zhou és Russell összeakadását a háttérben láthatjuk csak, az azonban jól kivehető, hogy Zhou sokáig csúszott az autó tetején. Állítólag Gasly és Russell ért össze, és a brit ezután ütközött össze a kínaival. Albon is Zhou is a kórházban vitték. Mind a ketten tudatoknál voltak. A helyszínen kaptuk a hírt. A rajt után több tüntető szökött be a pályára. A biztonságiak vitték el őket a helyszínről. Álló rajttal folytatódott a futam. Az eredeti felállással indult újra a Brit Nagydíj. Közben kaptuk a hírt. Zhou csontja nem tört. Jól van. Beszél és megúszta a hatalmas bukést.

Újra felállt a mezőny a rajtrácsra. A rajt után Sainz és Verstappen nagyot csatáztak. Sainz megtartotta az első helyet. Perez feljött egy pillanatra a harmadik helyre, de Leclerc nem hagyta magát. A monacói megelőzte a mexikóit. Hamilton-nak nem sikerült jól a rajtja. Norris-al csatázott, aki meg tudta őt előzni. Perez első szárnya megsérült. A mexikóinak ki kellett állnia a bokszba. Sok időt vesztett a kiálással. 11,5 mp-ig állt a mexikói. Eközben Sainz kezdett elszakadni Verstappen-től. Eközben Hamilton megelőzte Norris-t. A hetedik körben Verstappen már DRS távolságba került. Elindulhatott a csata az első helyért. Leclerc sem akart lemaradni. Lemaradása is alig másfél másodperc volt a hollanddal szemben. Sainz nem bírta a nyomást. Lefutott a pályáról. Megcsúszott. Verstappen ezt kihasználta és átvette a vezetést.

Leclerc eközben utolérte Sainz-t. Csapaton belüli csata nem csak itt alakult ki. A két AlphaTauri egymást forgatta meg. A 12. körben Verstappen autója lelassult. A két Ferrari az élre állt. Verstappen kerekét kicserélték. A közepes gumikat kapta. A holland a hatodik helyre tért vissza a pályára. Verstappen autója technikai hiba hátráltatta. Versenyt tudta folytatni, de autója nem volt száz százalékos. Folyton növekedett a hátránya az előtte haladó Alonsóval szemben is. Leclerc tapadt Sainz.ra, aki szerint gyorsabb lenne csapattársánál. Úgy gondolta, hogy ha nem előzheti meg Sainz-t, akkor az ő versenyez is tönkremegyek. A 20. körben Saiz-t kihívták a bokszba. Kemény keverékű gumikat kapta. A spanyol pilóta a harmadik helyre tért vissza a pályára. A 22. körben Hamilton-nak szóltak, hogy Leclerc autója sérült és érje utol a monacóit. A 23. körben 6-7. helyen halad a két Red Bull. A mexikói pedig gyorsabb a hollandnál. Már csak Leclerc, Hamilton, Norris és Alonso nem volt bokszban az újraindítás óta. Leclerc a 25. körben állt ki a bokszba. Csak Sainz mögé tért vissza a pályára.

Féltávnál Hamilton volt az első, Norris a negyedik helyen haladt. Mindkettejüknek ki kellett még jönnie kerékcserére. Gasly versenyének közben vége, ő volt az ötödik kieső. A 28. körben Hamilton egy bokszkiállásra volt a Ferrariktól. 18-19 másodpercre volt Sainz-tól. Eközben a két Ferrari nagyot csatázott egymással. A 31. körben Sainz elengedte Leclerc-t. Közben jött a hír, hogy Zhou-t kiengedték a kórházból és mindent rendben találtak a kínai pilótánál. Hamilton is kiállt a bokszba a 33. körben. A brit pilóta a kemény gumit kapta. A két Ferrari mögé tért vissza a pályára. 4,3 másodpercet töltött a bokszban. Sok időt vesztett a hétszeres bajnok. Perez eközben feljött a negyedik helyre, de Verstappen a nyolcadik helyen haladt és még Ocon is támadta. Két körrel később a francia meg is előzte a Red Bull pilótáját. Verstappen már csak a 9. helyen állt. Verstappen nem sokkal vissza is vette a 8. helyet. Ocon autója lelassult és a versenye véget ért. Ocon nagyon rossz helyen parkolta el az Alpine-t. A biztonsági autó a pályára gurult. Sainz és Hamilton is kiállt a bokszba kereket cserélni. A spanyol és a brit pilóta a lágy gumikat kapta. Perez is kiállt a bokszba. A mexikói is a lágyakat kapta.

Leclerc nem ment ki a bokszba. Úgy gondolta a monacói, hogy a biztonsági autó sokáig a pályán marad. Ez a stratégia elég merész volt. Az egész mezőny kiment a bokszba. Csak Leclerc nem. Talán még a dobogós helyezése is veszélybe került. A futamból volt még 9 kör, mikor a biztonsági autó kiállt a bokszba. Sainz megelőzte Leclerc-t. Perez viszont Hamilton-t, aki ezek után Leclerc-t támadta. Leclerc védekezett Perez-el szemben. Ő el volt foglalva a mexikóival. Hamilton kettejüket megelőzte. A következő kanyarban Perez és Lerclerc is visszaelőzte Hamilon-t. Alonso is megtámadta a Mercedes pilótáját. Nagy csaták zajlottak a brit pályán. A 48. körben Hamilton megelőzte Leclerc-t. A monacói pilóta már csak a 4. helyen állt. Még Alonso is veszélyes volt a monacóira. A futam végén még Mick schumacher támadta Verstappen-t a hetedik helyért. A német nem tudott előzni. Az eredmény már nem változott.