A pénteken délután folytatódott az F1 programja. 17:00 órakor zöldre váltott a lámpa a bokszutcában. A levegő hőmérséklete 33, míg az aszfalté 50 fokos volt.

A második edzésen is Sebastian Vettel hagyta el elsőként a bokszutcát. A tömeg ismét üdvrivalgással fogadta. A mezőny tagjai szép lassan pályára gurultak. A közepeseken kezdtek a legtöbben. A mezőny túlnyomó többsége a C3-asokon gurult ki a pályára. Igaz, a két Aston Martin versenyzői csak egy installációs kört teljesítették. Ocon és a két McLaren azonban a kemények mellett döntött, míg Albon a lágyakat tette fel. Latifi és a két Mercedes (előbbi szintén lágyakon) az imént gördült ki a garázsból, így már mindenki megjelent.

Leclerc nagy előnnyel ugrott az élre. A monacói pilóta 1:18.911 másodperccel kezdett. 0,743 ezreddel megelőzve Verstappent. Alonso a harmadik helyen állt, míg az első szabadedzést az élen záró Sainz a negyedik pozícióban állt. 6 perc telt el az edzésből. Hamilton megkérdezte a csapatát, hogy mennyivel van lemaradva. A britnek mondták, hogy 1,9 másodperc a hátránya. Hamilton rácsodálkozott, mivel ugyanolyan gumin futotta gyors körét, mint Leclerc. 10 perc után a két Ferrari állt az élen.

Sok még a tartalék lehetett még a Mercedesben. Hamilton a 14, Russell a 15. helyet foglalta el. Még Albon is előttük volt, aki a 10. helyen tartózkodott. Valószínű, hogy még nem mutatta meg magát a Mercedes. Sainz közben javított. A spanyol pilóta ezúttal 1:19.392 másodpercet autózott, 0,481 ezreddel lemaradva Leclerc-től. Hozzá kell tenni, hogy a kör szemmel láthatóan nem volt tökéletes. Eközben Hamilton és Russell a lágy gumikkal vágott neki a gyors körnek.

Biztatóak az Aston Martinok. Vettel az ötödik, míg Stroll a nyolcadik helyen állt az edzés feléhez közelítve. Eközben Albon megforgott az egyes kanyarban. A Williams pilótája nem törte össze az autóját, de a gumijainak annyi lett. A Mclaren sem megy rosszul. Norris az edzés felénél az élre állt. Alonso a harmadik helyre érő időt autózta. Leclerc is gyors körön volt. A monacói pilóta javított az idején és az élre állt. +0.217 másodperccel ment jobb időt, mint Norris. Ricciardo feljött a harmadik helyre. Sainz javított és megelőzte az ausztrált. Közben Hamilton is gyors körön volt, de ideje csak a kilencedik helyre volt elegendő. Verstappen +0.283 másodperccel maradt el Leclerc-től. Csak a negyedik helyre jött fel a holland.

Sainz leostobázta Latifi-t.A nevét nem mondta ki, de mivel ő volt ott, ezért rá vonatkozott a kritika, mivel a spanyol pilóta szerint feltartotta. Nem biztos, hogy a Williams versenyzője tehetett volna többet. Latifi lehúzódott, de Sainz útjában volt. Verstappen csökkentette a hátrányát. Leclerc nem tudott javítani. A monacói pilóta három sárga szektort autózott a használt lágyakon, és 0,214 ezreddel elmaradt korábbi önmagától. Ezzel párhuzamosan többen közepes vagy kemény abroncsokon jöttek ki, így könnyen lehet, hogy kialakult a végeredmény. Az első tíz sorrendje az következő volt: Leclerc, Norris, Sainz, Verstappen, Ricciardo, Alonso, Vettel, Russell, Perez és Bottas. Hamilton csak a tizenegyedik helyen állt. Leclerc autójával gond akadt. A monacói pilóta arra panaszkodott, hogy negyedik fokozatban alacsony a nyomaték. A csapat a bokszba rendelte őt, hogy ellenőrizzék az autót. Helyi információk szerint nem a motorral vagy váltóval volt gond. Ennek ellenére az élen állt Leclerc. A monacói pilóta két tizeddel volt gyorsabb Norris-nál a közepes gumikon. Eközben Hamilton hibázott egyet a négyes kanyarban. A brit pilóta csak a pályáról futott le és tért vissza a helyes irányba.

Verstappen sem elégedett. A holland pilóta viccnek titulálta, hogy a 10-11-es kanyarban az autója rázkódik. Leclerc visszament a pályára, ráadásul szintén közepeseken, így teljesítményét össze lehet hasonlítani Verstappen-ével. Hamilton autója instabil. Ezt maga a hétszeres világbajnok jelentette ki, miután lesodródott a pályáról. Mi a helyzet a versenytempóval? Úgy tűnik, hogy a Ferrari versenytempóban is felülmúlja a Red Bullt.