Pénteken kezdetét vette a 37. Magyar Nagydíj hivatalos programja. 14:00 órakor zöldre váltott a lámpa a bokszutcában is a pilóták kigurulhattak a Hungaroringre. Nyári melegben kezdődött el az első edzés. A levegő hőmérséklete 32 fokos, az aszfalt 55 fokos volt.

Fernando Alonso ismét Magyarországon ünnepelhette születésnapját. A spanyol pilóta a mai napon lett 41 éves, de egyelőre még nem akar visszavonulni, és jövőre is a mezőny tagja lenne. Ennek ellenére Vettel-ről szól eddig a hétvége. A négyszeres világbajnok csütörtökön bejelentette, hogy a szezon végén befejezi F1-es pályafutását. Vettel volt az első, aki kigurult a pályára. Ennek láttán a nézők hatalmas üdvrivalgásba kezdtek. Többen a pályára gurultak. Szinte mindenki kiment a pályára. Csak a Mercedes maradt a bokszban.

A többség a keményeken kezdett, de a Red Bullok és a Ferrarik a lágyak mellett tették le a voksukat. Verstappen kezdett az élen. Ez a hétvége ezen szakaszában egyáltalán nem meglepő, igaz, Sainz csak 0,143 ezreddel volt lassabb. Egy pillanatra előkerült a sárga zászló is, de nem tudjuk miért. Sainz egy újabb kört tett meg és át is vette a vezetést. Az első 10 perc után Sainz, Ricciardo, Verstappen, Leclerc, Ocon volt az első öt sorrendje. Rosbert Kubica ülhetett be az első edzésen az Alfa Romeo-ba. A közönség hatalmas ovációval fogadta a lengyelt.

Nyolc perc telt el. Russell is kiment a pályára. A brit pilóta alapvetően elégedett volt az erőforrással, de kérte csapatát, hogy ellenőrizzék, mert furcsa zajt hallott a turbó felől. Pár perc után nyolcadik helyen állt, közvetlenül Hamilton mögött. Néhány pillanatig a maranellóiak versenyzői álltak az élen. Aztán Verstappen is javított. Igaz, 1:20.243-as körével csak Sainz-t tudta megelőzni, Leclerc-től 0,018 ezreddel elmaradt.

Nagy a vita az Aston Martin hátsó szárnya körül. A silverstone-i alakulat új fejlesztésű darabot hozott ebből az elemből, amely nagy leszorítóerőt biztosít. Az ellenfelek azonban vitatni kezdték az alkatrész szabályosságát, viszont az Aston Martin azzal érvel, hogy az FIA a fejlesztés minden fázisát jóváhagyta. Eközben Leclerc javított idején és vette át a vezetést. Tőle 0,009 másodperccel maradt el Max Verstappen és állt a második helyen. Perez megint nem kezdett jól. A Francia Nagydíj hétvégéjén kifejezetten lassú volt. A mexikói pilótát Ricciardo előzte meg csapattársán és a Ferrarikon kívül. A három éllovas ismét javított. A sorrend nem változott, de a különbségek csökkentek. Leclerc javított. A mnacói pilóta 0,244 másodperccel ment jobb időt, mint Verstappen. Sainz a harmadik helyen 0,001 másodperccel maradt el a holland idejétől.

Olyan dolgot hallhattunk, amit talán még soha. Perez háromszor egymás után tüsszentett az autóban, ami nagyon ritka. Mérnöke természetesen mondta neki, hogy egészségére. Russell javított idején. A brit pilóta a második helyre érő időt autózta. Leclerc-től 0,180 másodperccel maradt csak el. Visszatért a pattogás a Mercedesnél. Russell arra panaszkodott, hogy pattog az autó. Annak ellenére, hogy a Hungaroringen nincsenek kifejezetten hosszú padlógázas szakaszok.

38 perc után úgy éreztük, hogy a Haas fejlesztése nem vált be. Schumacher 38 perc után 0,318 ezreddel volt gyorsabb az új specifikációt hajtó Magnussen-nél. Ami ennél is nagyobb gond lehet az ő szempontjukból, hogy csak a tizenharmadik, illetve a tizenötödik helyet foglalták el. Eközben Tsunoda csúnyán elfékezte magát. A japán pilóta az 1-es kanyar előtt blokkolta a kerekeit, és le is csúszott a pályáról. Persze komolyabb gond nem történt. Az élen változott a sorrend. Sainz állt az élre. Lelcerc és Russell követte a spanyolt. Verstappen is gyors körön volt. Át is vette a vezetést. Leclerc is javított, de csak a második helyre érő időt autózta. A monacói pilóta +0.159 másodperccel maradt el Verstappen idejétől. Sainz is nekivágott egy gyors körnek. Az első szektorban nem tudott javítani. Egy hét körös lágyakon a második és harmadik szektorban gyorsabb volt Verstappen-nél. A spanyol pilóta át is vette a vezetést.

A Mclaren-ek jól teljesítettek. 10 perccel az edzés vége előtt Ricciardo és hetedik, Norris a nyolcadik helyen állt. A Mclaren pilótái a közepes gumikkal teljesítették gyors körüket. Ricciardo így +1.091, Norris 1,5 másodpercet kapott Sainz-tól. A két Mercedes pilóta a kemény gumikkal hajtott pályára az edzés végén. Schumacher két feltartásban is benne volt. Az elsőben ő volt az áldozat, másodszorra viszont csúnyán ott maradt a gyorskörön lévő Pérez előtt az ideális íven. A mexikói pilóta rádiózását nem játszották be, de aligha kedves szavak hagyták el a száját. Az eredmény már nem változott.