Daniel Ricciardo tavaly elhagyta a Mclaren-t. Az ausztrál pilóta nem talált magának helyet. Így a Red Bull karolta fel. Tartalékos szerepet tölthetett be. A Magyar Nagydíjon azonban már autóba ülhet.

Daniel Ricciardo tartalékos pilótaként hamar visszajutott a F1 rajtrácsra. Az ausztrál pilóta az olasz AlphaTauri-val állhat majd rajthoz azok után, hogy a Red Bull bejelentette, menesztik Nyck de Vries-t. Az ausztrál pilóta már az üléspróbán is átesett már Ricciardo elmesélte, mit várnak tőle a Red Bull főnökei.

„csak legyél legenda.”- mondta viccelve Daniel Ricciardo. Eredményeket és jó teljesítményt várnak. Azt hiszem, hogy amíg nem ülök autóba nem tudom megmondani, hogy mire képes. Nyolcadik helyre vagy a 14-re? Nem tudom. Nyári szünet előtt még két verseny lesz. Szertenék már nekivágni és felhasználni azt, amit itt tanultam.”- árulta el Daniel Ricciardo.