Minden szem az Egyesült Államok Nagydíján az autókra fog szegeződni. Ennek több oka is van. Egyes csapatok nagyobb frissítéssel készülnek a következő futamra.

Az F1 három hét múlrva Amerikába utazik. A frissítésekről többször szó esik majd. A legtöbb csapat az Egyesült Államok Nagydíj hétvégéjét használja fel arra, hogy bejelentse, mi lesz az év utolsó jelentős frissítése. A Red Bull mindenekelőtt mindent megtesz annak érdekében, hogy az RB20-ast visszajuttassa az élre, és újra harcban lehessen a bajnoki címért.

A Red Bull-nak muszáj cselekednie, mivel a Mclaren 41 pontos előnye van a konstruktőri bajnokságban, és úgy tűnik, 1998 óta az első cím felé tart. Max Verstappen helyzete kevésbé vészes. 52 pontos előnyve van Lando Norris-al szemben. 180 pont szerezhető még ebben az évben. Verstappen nem biztos abban, hogy megnyerni negyedik bajnoki címét. A Red Bull-nak egyensúlyi problémái vannak. Több okból is hatalmas kockázatot vállalnak az Amerikába vitt fejleszéssel.

Kezdjük azzal, hogy kijelentjük a nyilvánvalót – a frissítés nem mindig jelent előrelépést. Láttuk ezt a Ferrarinál is. A Scuderia remek formában volt a szezon első pár futamán. Az imolai Emilia Romagna Nagydíj jelentős frissítését vezették be és visszaestek az erősorrendben. Néhány héttel később a csapat újra egy csapást szenvedett el. A Spanyol Nagydíjon bevetett frissítés nem vált be. A Ferrari egy lépést tett hátra, mielőtt helyrerázódott volna. Pár futam eltelt addig, amíg ez megtörtént és értékes pontokat vesztettek.

A Red Bullnál a frissítés nem mindig működött. A Brit Nagydíjon az autó új padlójának célja a problémák megoldása volt, de csak még több probléma jelentkezett. Általában egy frissítés után több idő kell ahhoz, hogy a csapat láthassa és gyűjthesse az adatokat az új elemekről. Amarikában csak egy szabadedzés lesz, mivel sprinthétvége következik. Így túl sok adatot sem gyűjthet a Red Bull. A szabadedzés után rögtön az időmérő jön, és a parc fermé szabály. Igen, a sprint után lehet módosítani, de ez is sokszor több problémát okozott, mint amennyit megoldott.

Austin után az F1 azonnal Mexikóba, majd Brazíliába veszi az irányt. Egymás után három verseny sosem ideális, és a mexikói és brazil pályák is különlegesebbek, mint mások. Mexikó nagy magasságban van, amitől az aerodinamikai egyensúly teljesen más, Brazíliában pedig ismét sprint hétvége lesz. Megvan az esélye annak, hogy a Red Bull a három hétvége alatt küszködni fog.

A Red Bullnak legalább szerencséje van, hogy Austin előtt van ez az „őszi szünet”, így három hét áll rendelkezésére a felkészülésre, bár még ekkor is akadályozza bizonyos mértékig a szélcsatorna és a fejlesztési idő hiánya.